Krótka zapowiedź: Freedom ISO

Krótki rzut oka wystarczy, by zobaczyć jak rozwinął się model Freedom ISO, wyposażony na całej długości w międzypodeszwę EVERUN.

Jak daleko poniesie Cię Twój następny bieg?
Tak brzmiało pytanie, które zadał sobie zespół Saucony ds. rozwoju produktów od pierwszego momentu, w którym natrafił na prototyp wyposażony w materiał amortyzujący EVERUN . Technologia EVERUN, czyli rozciągnięte kuleczki TPU tworzące element buta, okazała się być przełomowa i postępowa. Biegacze natychmiast odczuli różnicę. Podczas dłuższych biegów odczucie było takie, jakoby buty były żywsze i oddawały biegaczowi więcej energii. I to właśnie wtedy, gdy tego najbardziej potrzebował.

Technologia EVERUN została wprowadzona do kolekcji Saucony po raz pierwszy na wiosnę 2016 roku w modelach Triumph ISO i Guide. Reakcja biegaczy była zniewalająca: nawet pod koniec trasy modele Triumph czy Hurricane oddawały jeszcze wystarczająco dużo energii i siły. W modelu Guide 9 udało się odzyskać więcej energii. I właśnie to odczuli biegacze przy każdym kroku. Nie zmieniliśmy tego, co uczyniło nasze buty do tej pory tak popularnymi, jednak odczucia przy każdym biegu były coraz lepsze. Ale najważniejsze jest to, że marka Saucony przyczynia się tym samym do zupełnie nowych odczuć podczas biegania. Ta rewolucyjna nowość wejdzie do sprzedaży w lutym 2017 wraz z debiutem modelu Freedom ISO.

Celem było zaprezentowanie w modelu Freedom ISO materiału amortyzującego EVERUN w stylowej i świeżej odsłonie jako absolutnej nowości: Biegaczy przyciągać ma rzucający się w oczy wygląd modelu Freedom ISO i mają uzależnić się od niego po pierwszym biegu.

Rdzeniem modelu Freedom ISO jest międzypodeszwa, która po raz pierwszy wyposażona jest na całej długości w technologię EVERUN. Design ten łączy w sobie wszystkie korzyści, które wynikają z zastosowanej technologii EVERUN. Ze względu na lepsze odzyskiwanie energii i lepsze właściwości amortyzujące – w modelu Freedom ISO każdy kilometr odczujesz tak, jakby był pierwszym. Dzięki 3-milimetrowej EVERUN Topsole umiejscowionej bezpośrednio pod wkładką stopa będzie czuła się w bucie super wygodnie. Połączenie tych dwóch elementów umożliwia absolutnie nowe doświadczenie podczas biegu w modelu Freedom ISO.

Jako materiał amortyzujący EVERUN jest trochę cięższy od zwykłej międzypodeszwy EVA. To z kolej przyczyniło się do innego designu cholewki modelu Freedom ISO. Aby uszczuplić wagę buta, zespół designerski w Saucony skoncentrował się na cholewce. Inspiracją dla zespołu był system ISOFIT, otulający stopę jak druga skarpetka. Cholewka Engineered Mesh zapewnia dzięki bezszwowym nakładkom dynamiczne wsparcie, a Support Frame na pięcie stabilizuje stopę. Podeszwa z gumy krystalicznej zapewnia z jednej strony dobrą trakcję, z drugiej jest bardzo trwała.

Aby móc stworzyć buta, który ma mieć znaczenie w przyszłości, Saucony spogląda w przeszłość. Model Freedom Trainer z 1983 roku był swego czasu najbardziej innowacyjnym i postępowym butem. Ponad 30 lat później określenie modelu buta do biegania, który w dzisiejszych czasach jest najbardziej innowacyjny również nazwą Freedom zdaje się być odpowiednim krokiem.

Prawdziwe piękno modelu Freedom ISO tkwi w jego wszechstronności. Technologia EVERUN jest o wiele elastyczniejsza od technologii EVA, przez co lepiej dopasowuje się do biegacza. Komfort zastosowanego na całej długości międzypodeszwy materiału amortyzującego EVERUN sprawia, że model Freedom ISO z każdym krokiem lepiej dopasowuje się do stopy niż but z tradycyjną międzypodeszwą EVA. Ta wszechstronność sprawia, że model Freedom ISO pozwala szerokiemu gronu biegaczy odczuwać niebywałe doznania i to bezpośrednio pod stopą.

“Na koniec należałoby dodać, że model Freedom ISO jest najbardziej innowacyjnym i technologicznie najbardziej rozwiniętym butem do biegania marki Saucony. Ale prawdziwym znaczeniem modelu Freedom ISO jest fakt, że łączy on w sobie wszystkie elementy i udostępnia biegaczom niezapomniane przeżycia. Jak daleko poniesie Cię Twój następny bieg?”